GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 3342140
*
nr 334 2140
Fat
Keramik, Dia.41
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 15:35:56
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3444 Fat
Pukeberg, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Diamet..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:01
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:21
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
*
Fat
nr 334 2140
Fat
Keramik, Dia.41
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 15:35:56 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02 -
3444 Fat
Pukeberg, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Diamet..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:01
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:21 -
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16